چرا باید از نرم افزارهای ترسیم نقشه نظیر SAMT استفاده کنیم؟

چرا نرم افزار SAMT بخریم

چرا استفاده از نرم افزار های ترسیم نظیر SAMT بیشتر یک ضرورت است تا یک انتخاب؟

کنترل موراد آیین نامه نظام مهمندسی ساختمان
سرعت و دقت بسیار بالا در کنترل موارد آیین نامه

بسیاری از کنترل های آیین نامه ای در روش دستی یا اصولا انجام نمی شود و یا محدود به چند کنترل ساده در چند نقطه سازه می گردد و حال آنکه نرم افزار SAMT کلیه ضوابط آیین نامه ای را برای تمامی سازه با سرعت و دقت زیاد انجام داده و موارد نقض را با آدرس محل رخ داد در سازه و بند آیین نامه ای اعلام می دارد و در تمامی مواردی که خود بتواند آنها را رفع و در سایر موارد به کاربر اطلاع می دهد.

ترسین جداول متره در اتوکد
جداول متره دقیق

در اکثریت قریب به اتفاق نقشه های دستی از محاسبه و ترسیم جداول متره به لحاظ سختی و زمان بر بودن صرف نظر می شود و حال آنکه در نرم افزار SAMT این جداول به صورت های مختلف طبقاتی و کل؛ بسرعت و کاملا دقیق ترسیم می شوند.

تیپ بندی نقشه های اجرایی ساختمان
نقشه های واقعی و اندازه دقیق

در ترسیم دستی ؛ عموما از نقشه های تیپ و غیر واقعی برای نمایش تیرها و ستونها استفاده می شود و حال آنکه نرم افزار SAMT تیرها و ستونها را کاملا دقیق و بر مبنای اندازه های واقعی ترسیم می کند.

اهمین زمان در نقشه های ترسیمی
صرفه جویی بسیار زیاد در زمان

ترسیم دستی برای ترسیم یک نقشه متعارف از چند ساعت تا چند روز می تواند زمان بر باشد و حال آنکه با نرم افزارهای ترسیم نظیر SAMT ترسیم و کنترل حداکثر چند دقیقه انجام می شود.

معضل تغییر محاسبات در نقشه های اجرایی
تغییر در فایل های محاسباتی

هر گونه تغییر در فایل های محاسباتی سازه که منجر به تغییر نقشه ها شود در روش ترسیم دستی به معضلی برای دوباره کاری تبدیل می شود و حال آنکه برای نرم افزار SAMT صرفا با چند کلیک انجام می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *